12. јула 2017. године, у Музеју Козаре отворена је изложба „Белези великих злочина“.

Изложба је реализована захваљујући Музеју жртава геноцида из Београда, тј. првенствено захваљујући  аутору изложбе, доктору Вељку Ђурићу, који је иначе и директор поменуте установе.

Иначе, ова изложба  припада оној врсти пројеката у  којима долази до  спајања  историјског, документарног, научног и егзактног са имагинарним, маштовитим и умјетничким приступом.

Аутор изложбе се водио чињеницом  да се сликарство, за разлику од документарног филма, поезије и скулптуре није много бавило страдањем српског цивилног становништва у Другом свјетском рату, тако да је примарни циљ ове изложбе да управо посредством сликарства, кроз дјела појединачних ликовних  умјетника, представи овај дио историје, тј.  наша стратишта и трагедију.