У уторак 3. oктобра 2017. у Галерији Културно образовног центра Нови Град,  отворена је  изложба „Избор радова са Првог међународног бијенале радова на папиру“ у организацији ЈУ Матични музеј Козаре.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Иначе, изложбу Бијенала у цјелини посјетиоци Музеја Козаре су имали прилику да виде у септембру прошле године.

Да је ријеч о престижној међународној манифестацији, говоре у прилог чињенице да је ово једино бијенале у РС и једино ове врсте у БиХ, да се на конкурс Бијенала пријавило 166 аутора са 306 радова, из 21 државе,  са свих континената, осим Африке и да је након одлуке стручног  жирија састављеног од еминентних међународних умјетника на Бијеналу учествовало 92 аутора са 140 радова  из 19 земаља.  Већина аутора је своја дјела поклонила Музеју Козаре који је захваљујући овој манифестацији сада богатији за 112 врхунских радова.

Уз све ово, веома  позитивни утисци посјетилаца изложбе Бијенала у Приједору  су свакако и разлог више да се дио ове изложбе представи и ликовној публици у Новом Граду.

За сам избор радова и поставку изложбе побринуо се виши кустос ликовне збирке  Музеја Козаре, академски сликар Алекса Милић.